Obecná podpora mobilních služeb - FAQ

 • Co je virtuální operátor?

  Virtuální operátor je takový, který nevyužívá vlastní síť. Virtuální operátor využívá technologie jiného mobilního operátora s kterým se dohodl a to buď pouze mobilní síť a část technologií. Skutečný operátor, který je poskytovatelem služby, má vlastní infrastrukturu a technické zázemí a nebo "Resseler", který má pouze svou značku, ale službu poskytuje a smlouva je uzavřena s mobilním operátorem (např. BLESK mobil, MOBIl.CZ). OPAVSKÝ MOBIL je skutečný operátor s vlastní infrastrukturou, využívající GSM síť T-MOBILE

 • Platí volání ve vnitřní síti OPAVSKÝ MOBIL také v síti T-mobile

  Bohužel ne, cena volání do T-mobile je stejná jako volání do cizí sítě.

 • Jak aktivovat SIM

  Jak aktivovat Vaši kartu s novým telefonním číslem naleznete v průvodním dopise, ve kterém Vám byla doručena nová SIM.

 • Jaký formát SIM karty mi bude doručen

  SIM karta kterou Vám doručíme je nejrozšířenějšího formátu MINI/MICRO, zkontrolujte formát slotu vašeho telefonu (telefony IPhone5 potřebují SIM formátu NANO).

 • Jak převést číslo od současného operátora

  Při registraci si místo nového čísla zvolte, že žádáte o přenesení Vašeho stávajícího telefonního čísla. U svého operátora zažádejte o ČVOP.  Bližší info v sekci " Jak přejít k nám"

 • Jaké je účtování hovorů

  U OPAVSKÉHO MOBILU máme nastaveno účtování 1+1. Tzn., že zaplatíte jen to co skutečně provoláte, protože Vaše hovory jsou účtovány po sekundách. Ostatní operátoři účtují bežně 60+60,  tzn. po minutách nebo 60+30, tzn. první celá minuta a poté po třiceti sekundách. My tedy účtujeme férově, opravdu jen to co provoláte, v průměru je to oproti ostatním operátorům celková úspora více něž 30% 

 • Jak je to s platností kreditu

  Platnost Vašeho kreditu není nijak omezena. Pokud je období, kdy je služba OPAVSKÝ MOBIL Účastníkem nepoužívána (není hlasová ani datová komunikace prostřednictvím služby OPAVSKÝ MOBIL) delší než 6 měsíců, dojde po této lhůtě automaticky k ukončení smluvního vztahu, odebrání telefonního čísla Poskytovatelem a k převodu zbývající části kreditu služby OPAVSKÝ MOBIL Účastníka ve prospěch Poskytovatele a to bez náhrady.

 • Jak lze dobít kredit

  Kredit lze dobít převodem na náš účet, číslo bank.účtu naleznete po přihlášení ke svému účtu v sekci Nabít kredit. Převod je dnes většinou do druhého dne, záleží jakou máte banku.
 • Jaká je minimální výše dobití kreditu

  Výše minimální částky pro dobití kreditu je 150kč.
 • Platí se za výpis hovorů, sms, dat

  Výpis hovorů máte u nás naprosto zdarma a najdete jej po přihlášení na Vašem účtu. Máte tak okamžitou kontrolu nad všemi hovory, sms a daty včetně cen.
 • Kdy se strhává pravidelný poplatek za vedení SIM

  Poplatek se strhává pravidelně vždy první den v měsíci, případně se strhává poměrná část z poplatku např. při aktivaci SIM v průběhu měsíce.
 • Jak zjistím aktuální stav svého kreditu

  Stav Vašeho kreditu zjistíte po přihlášení pod Vašim účtem nebo vytočením čísla 7788 na Vašem mobilním telefonu. Po vytočení bude hovor ukončen a následně Vám dorazí SMS s informací o výši kreditu.
 • Jak si zapnout mobilní internet

  Přihlaste se ke svému účtu tel.číslem a heslem a v sekci Můj účet/Nastavení zaškrtněte datové služby a stiskněte Uložit. Tím máte aktivovány datové přenosy a můžete používat internet. Data jsou účtována - odečítána z kreditu po kilobajtech dle platného ceníku. Nebo si můžete předplatit „balíček“ dat o různých velikostech za výhodnější cenu. Balíček si objednáte v sekci Můj účet/Přenos dat a to buď jednorázový nebo opakovaný. Opakovaný balíček Vám automaticky nastavíme každý měsíc. Po jeho vyčerpání automaticky přecházíte na účtování po MB nebo si můžete dokoupit jednorázový balíček.Rychlost datových služeb se liší podle typu sítě ke které jste připojeni. U GPRS je to až 85,6 kbit/s, v případě sítě EDGE až 296 kbit/s a v 3G síti je přenosová rychlost aktuálně až 42 Mbit/s
 • Co dělat když ztratím SIM, nebo mi ukradou telefon

  Kontaktujte nás. Zajistíme zablokování SIM karty a na vyžádání Vám vydáme novou SIM kartu se stejným číslem.
 • Ztratil jsem heslo do svého účtu

  Klikněte ZDE a požádejte o zaslání nového hesla prostřednicvím SMS na Váš mobil.
 • Chci používat telefon v zahraničí

  Roaming je nutné aktivovat a složit „jistinu“ ve výši 1000 Kč. Přihlaste se ke svému účtu tel.číslem a heslem a v sekci Můj účet/Nastavení zaškrtněte Roaming a stiskněte Uložit.Z Vašeho kreditu bude převedeno 1000 Kč do jistiny po dobu zapnutého roamingu a roaming bude aktivován. Když roaming vypnete bude Vám jistina po 90 dnech převedena zpět do kreditu. Tato situace je dána tím, že z některých zemí může být Váš hovor vyjímečně zaúčtován až po 90 dnech.
 • Chci používat data v zahraničí

  Protože datové přenosy v zahraničí stojí více a ne každý je chce či potřebuje, zapínají se v roamingu samostatně. Stačí v sekci Můj účet/Nastavení nastavit Datový roaming
  povolen. Chráníme Vás tak před vysokými poplatky, když by jste omylem data v zahraničí zapnuli.
 • Proč je učtován poplatek za přenos čísla

  Tento poplatek účtujeme z důvodů nutnosti zaplatit za přenesení čísla poplatek Českému telekomunikačnímu úřadu. Nezůstává tedy nám. Pokud velcí operátoři toto neúčtují, je to pouze z toho důvodu, že na základě závazku na který Vás chytnou počítájí s vysokou návratností při sjednaném úvazku a min. ceně za měsíc, toto u nás nefunguje, zákazník u nás nemá žádný úvazek a ceny proto máme takto nízko nastaveny.
 • Co je registr zmeškaných hovorů

  Jakmile se přihlásíte do sítě, pošleme vám SMSku s telefonními čísly volajících a časem, kdy se vám pokoušeli dovolat. Budou zaslány maximálně 4 SMS za jedno číslo, které se Vás pokoušelo kontaktovat za dobu maximálně 48 hodin. Funguje Registr zmeškaných hovorů i v roamingu ? Ano.Funguje v roamingu registr zmeškaných hovorů v případě, že jste odhlášeni ze sítě (vypnutím telefonu, nedostupným signálem či kvůli vybité baterii) ? Ano – stejně jako v domácí síti.Pošlete mi SMS v případě, že jsem se někomu nedovolal a volaný se opět přihlásil do sítě ? Tuto službu zatím nemůžeme poskytnout. Máte-li nastavené přesměrování hovorů v případě nedostupnosti, nebude registr zmeškaných hovorů fungovat. Vámi nastavené přesměrování má totiž přednost před přesměrováním v rámci služby.

  552 302 555 (prac. dny 8-15hod)

  mobilopavskybezdrat.cz